główna zawartość
artykuł nr 1

Warsztaty ze specjalistą

 
 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”

 

To już niestety ostatnie miesiące z projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, pn.: „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”. Powoli dobiegają też końca zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków. W miesiącu marcu kończą się zajęcia logopedyczne i muzyczno-taneczne. Nadal jednak dzieci będą korzystały z zajęć artystyczno-plastycznych, gimnastyki korekcyjnej i j. angielskiego, a pozostałe umiejętności będą ćwiczone podczas podstawy programowej prowadzonej w dalszym ciągu przez wykwalifikowaną kadrę.
W najbliższym czasie zostaną też zorganizowane przedostatnie już warsztaty ze specjalistą.
Dlatego ponownie  
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców –
 uczestników projektu na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się już w najbliższy czwartek, tj. 26 marca. Informacje o spotkaniach wywieszone są również w Przedszkolu.
Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach,  a obecność jest jak zawsze obowiązkowa.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ostatnich warsztatów z neurologopedą.
 
Zdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatów
Zdjęcie z warsztatów
artykuł nr 2

Warsztaty ze specjalistą

 

 

„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców
 uczestników projektu unijnego pn. „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”
na bezpłatne „Warsztaty ze specjalistą” – tym razem z neurologopedą.
Warsztaty odbędą się już 16 stycznia (piątek) od godz. 15:00
w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Złochowicach.
Warsztaty są cyklem spotkań ze specjalistami (pedagogiem/psychologiem, fizjoterapeutą, logopedą), podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.
Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach,  wymienianiu spostrzeżeń oraz zadawaniu pytań, które być może Państwa nurtują.


artykuł nr 3

Informacje o realizacji projektu

 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”
 
 
Wakacje dobiegły końca i dzieciaki z „Kubusiowego Przedszkola w Złochowicach” znów rozpoczęły kolejny rok szkolny. W projekcie pojawili się też nowi uczestnicy. Wszyscy rodzice, którzy złożyli komplet dokumentów rekrutacyjnych zostali zakwalifikowani do projektu współfinansowanego ze środków unijnych.

 Od przyszłego tygodnia, tj. od 8 września dzieci będą też uczestniczyły w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, muzyczno-tanecznych, artystyczno-plastycznych, logopedii i gimnastyki korekcyjnej.

 Dla Rodziców, tak jak w ubiegłym roku, zostanie zorganizowany cykl „warsztatów ze specjalistą”, na których oprócz tego, że rodzic będzie mógł uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania czy wątpliwości, to będzie mógł również nauczyć się, jak ćwiczyć i w co bawić się ze swoim dzieckiem, aby prawidłowo się rozwijało.
artykuł nr 4

Informacje o realizacji projektu

 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”
 
 
   Powoli dobiega końca kolejny semestr zajęć i do wakacji już coraz bliżej, dlatego też w  Kubusiowym Przedszkolu rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, dla nowych uczestników projektu. Odbyło się też spotkanie informacyjne, po którym wielu rodziców złożyło już niezbędne dokumenty, nadal jednak zainteresowani rodzice mogą starać się o miejsca w Kubusiowym Przedszkolu.
    Zgodnie z zaplanowanym wcześniej terminem 15 kwietnia – dla rodziców-uczestników projektu „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”, odbyły się kolejne warsztaty ze specjalistą – psychologiem, dofinansowane ze środków unijnych. Rodzice mogli usłyszeć odpowiedzi i porady na wszelkie nurtujące pytania dotyczące rozwoju ich pociech, ale też wymieniać się między sobą własnymi spostrzeżeniami.
    Kolejne warsztaty – tym razem z fizjoterapeutą: „ŚWIAT 3-4 LATKA – czyli co w trawie piszczy?” odbędą się już 27 maja. 

W programie warsztatów będzie m.in.:

  1. Integracja Sensoryczna? A co to? A po co to?
  2. Z czym do fizjoterapeuty – czyli normy rozwojowe u maluchów.
  3. Wszystko już wiem i wszystko już znam czyli podstawowe umiejętności dzieci 3 – 4 letnich.
  4. Coś dla duszy, coś dla ciała, coś w celu wszystkich zintegrowania – zajęcia ruchowe prowadzone metodą Weroniki Sherborne.
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 

 

artykuł nr 5

Informacje o realizacji projektu

 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”

 

Dzieciaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Złochowicach – utworzonego w ramach projektu unijnego – co miesiąc mają zapewniane mnóstwo atrakcji.
W miesiącu marcu mogły uczestniczyć w przedstawieniu kukiełkowym. Wszystkie z zaciekawieniem oglądały występy artystów teatrzyku kukiełkowego.
Nadal codziennie odbywają się także zajęcia dodatkowe – wykładowcy pracują w malutkich grupkach, dlatego do każdego małego uczestnika projektu mogą podejść indywidualnie.
Na kolejne miesiące zaplanowano również ciekawe warsztaty dla rodziców. Najbliższe - z psychologiem -  już we wtorek 15 kwietnia.
 Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców – uczestników „Kubusiowego Przedszkola w Złochowicach” do udziału w warsztatach ze specjalistą.
 
 

 

artykuł nr 6

Informacje o realizacji projektu

 

„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”

W Kubusiowym Przedszkolu – utworzonym w ramach projektu unijnego, minął już pierwszy semestr zajęć. Z tej okazji wszyscy rodzice dzieci z Kubusiowego Przedszkola mogli brać udział w specjalnych warsztatach ze specjalistą – pedagogiem, na których były poruszane tematy dotyczące rozwoju dzieci.
Przedszkolaczki również miały w ramach zajęć mnóstwo atrakcji, a dodatkowo, ponieważ okres karnawałowy za nami – miały zorganizowany mały bal karnawałowy. Każdy
z maluchów mógł przynieść ze sobą kostium i wcielić się w dowolną postać – wszystko oczywiście połączone z bardzo dobra zabawą.

 

artykuł nr 7

Informacje o realizacji projektu

 

 

"Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”

 

Przedszkolaki z Kubusiowego Przedszkola w Złochowicach – utworzonego w ramach projektu unijnego, zdążyły się już zaaklimatyzować, poznać, a nawet zaprzyjaźnić. Z coraz większym zaangażowaniem, aktywnie biorą udział w szeregu zajęć dodatkowych – tanecznych, artystyczno-plastycznych, z języka angielskiego, logopedii oraz gimnastyki korekcyjnej.
Małymi kroczkami, coraz śmielej zaczynają uczestniczyć w życiu szkoły, m.in. mają za sobą występy na scenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złochowicach, podczas corocznej, bardzo dobrze znanej mieszkańcom, dużej imprezy CHOINKOWEJ.
 Dzieciaki recytowały wierszyki, a później wspólnie zaprezentowały zdobyte umiejętności taneczne.
Prócz zajęć pokazowych w OSP, rodzice mogli też przez cały tydzień obserwować postępy swoich pociech bezpośrednio na zajęciach w Kubusiowym Przedszkolu.

 

artykuł nr 8

Informacje o realizacji projektu

    Od 1 lipca 2013 roku Gmina Opatów realizuje projekt pn. „Kubusiowe Przedszkole” w Złochowicach. Projekt jest odpowiedzią na sytuację problemową gminy,  jaką  jest brak miejsc w przedszkolach dla dzieci w wieku 3-4 lat.  Realizacja projektu potrwa do 30 czerwca 2015 roku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,  celem którego jest wyrównywanie szans edukacyjnych dla dzieci młodszych z obszarów wiejskich oraz zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych w systemie oświaty.
    Na istniejącej bazie lokalowej w Szkole Podstawowej w Złochowicach zaadaptowano pomieszczenia przeznaczone na przedszkole. W wyniku adaptacji przeprowadzono remont łazienek, które dostosowano dla potrzeb małych dzieci, salę dydaktyczną, salę do leżakowania, szatnię i kuchnię.  Wszystkie te pomieszczenia zostały kompletnie wyposażone w meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, materace, śpiwory do leżakowania itp. W przedszkolu utworzono 1 grupę dzieci 3-4 letnich w ilości 25 wychowanków, docelowo wsparciem przez okres realizacji projektu zostanie objętych 35 przedszkolaków.
  Wartość projektu wynosi łącznie 1.028.863,86zł. W przedszkolu oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych realizowane są zajęcia dodatkowe w małych grupach. Są to: zajęcia logopedyczne, rytmika, język angielski, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczno-muzyczne. W ramach projektu organizowane będą warsztaty dla rodziców na temat edukacji przedszkolnej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach wspierających prawidłowy rozwój dziecka. Przedszkole jest całkowicie bezpłatne dla rodziców, czynne 9 godzin dziennie. Dzieci otrzymują 3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

artykuł nr 9

Spotkanie dot. realizacji projektu

Spotkanie rekrutacyjne dotyczące rozpoczęcia realizacji projektu unijnego w Gminie Opatów pn.: „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach” - 08.08.2013 r. 

 

Załączniki:
Notatka rekrutacyjna 208.057 KB
artykuł nr 10

Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego w Złochowicach w ramach projektu "Kubusiowe Przedszkole"

obrazek