główna zawartość
artykuł nr 1

Warsztaty ze specjalistą

 
 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”

 

To już niestety ostatnie miesiące z projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, pn.: „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”. Powoli dobiegają też końca zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków. W miesiącu marcu kończą się zajęcia logopedyczne i muzyczno-taneczne. Nadal jednak dzieci będą korzystały z zajęć artystyczno-plastycznych, gimnastyki korekcyjnej i j. angielskiego, a pozostałe umiejętności będą ćwiczone podczas podstawy programowej prowadzonej w dalszym ciągu przez wykwalifikowaną kadrę.
W najbliższym czasie zostaną też zorganizowane przedostatnie już warsztaty ze specjalistą.
Dlatego ponownie  
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców –
 uczestników projektu na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się już w najbliższy czwartek, tj. 26 marca. Informacje o spotkaniach wywieszone są również w Przedszkolu.
Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach,  a obecność jest jak zawsze obowiązkowa.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ostatnich warsztatów z neurologopedą.
 
Zdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatów
Zdjęcie z warsztatów
artykuł nr 2

Warsztaty ze specjalistą

 

 

„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców
 uczestników projektu unijnego pn. „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”
na bezpłatne „Warsztaty ze specjalistą” – tym razem z neurologopedą.
Warsztaty odbędą się już 16 stycznia (piątek) od godz. 15:00
w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Złochowicach.
Warsztaty są cyklem spotkań ze specjalistami (pedagogiem/psychologiem, fizjoterapeutą, logopedą), podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.
Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach,  wymienianiu spostrzeżeń oraz zadawaniu pytań, które być może Państwa nurtują.


artykuł nr 3

Informacje o realizacji projektu

 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”
 
 
Wakacje dobiegły końca i dzieciaki z „Kubusiowego Przedszkola w Złochowicach” znów rozpoczęły kolejny rok szkolny. W projekcie pojawili się też nowi uczestnicy. Wszyscy rodzice, którzy złożyli komplet dokumentów rekrutacyjnych zostali zakwalifikowani do projektu współfinansowanego ze środków unijnych.

 Od przyszłego tygodnia, tj. od 8 września dzieci będą też uczestniczyły w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, muzyczno-tanecznych, artystyczno-plastycznych, logopedii i gimnastyki korekcyjnej.

 Dla Rodziców, tak jak w ubiegłym roku, zostanie zorganizowany cykl „warsztatów ze specjalistą”, na których oprócz tego, że rodzic będzie mógł uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania czy wątpliwości, to będzie mógł również nauczyć się, jak ćwiczyć i w co bawić się ze swoim dzieckiem, aby prawidłowo się rozwijało.
artykuł nr 4

Informacje o realizacji projektu

 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”
 
 
   Powoli dobiega końca kolejny semestr zajęć i do wakacji już coraz bliżej, dlatego też w  Kubusiowym Przedszkolu rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, dla nowych uczestników projektu. Odbyło się też spotkanie informacyjne, po którym wielu rodziców złożyło już niezbędne dokumenty, nadal jednak zainteresowani rodzice mogą starać się o miejsca w Kubusiowym Przedszkolu.
    Zgodnie z zaplanowanym wcześniej terminem 15 kwietnia – dla rodziców-uczestników projektu „Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”, odbyły się kolejne warsztaty ze specjalistą – psychologiem, dofinansowane ze środków unijnych. Rodzice mogli usłyszeć odpowiedzi i porady na wszelkie nurtujące pytania dotyczące rozwoju ich pociech, ale też wymieniać się między sobą własnymi spostrzeżeniami.
    Kolejne warsztaty – tym razem z fizjoterapeutą: „ŚWIAT 3-4 LATKA – czyli co w trawie piszczy?” odbędą się już 27 maja. 

W programie warsztatów będzie m.in.:

  1. Integracja Sensoryczna? A co to? A po co to?
  2. Z czym do fizjoterapeuty – czyli normy rozwojowe u maluchów.
  3. Wszystko już wiem i wszystko już znam czyli podstawowe umiejętności dzieci 3 – 4 letnich.
  4. Coś dla duszy, coś dla ciała, coś w celu wszystkich zintegrowania – zajęcia ruchowe prowadzone metodą Weroniki Sherborne.
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 

 

artykuł nr 5

Informacje o realizacji projektu

 
 
„Kubusiowe Przedszkole w Złochowicach”

 

Dzieciaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Złochowicach – utworzonego w ramach projektu unijnego – co miesiąc mają zapewniane mnóstwo atrakcji.
W miesiącu marcu mogły uczestniczyć w przedstawieniu kukiełkowym. Wszystkie z zaciekawieniem oglądały występy artystów teatrzyku kukiełkowego.
Nadal codziennie odbywają się także zajęcia dodatkowe – wykładowcy pracują w malutkich grupkach, dlatego do każdego małego uczestnika projektu mogą podejść indywidualnie.
Na kolejne miesiące zaplanowano również ciekawe warsztaty dla rodziców. Najbliższe - z psychologiem -  już we wtorek 15 kwietnia.
 Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców – uczestników „Kubusiowego Przedszkola w Złochowicach” do udziału w warsztatach ze specjalistą.