główna zawartość
artykuł nr 1

Karta Dużej Rodziny

    Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje – na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Wnioski o nią można składać już od 16 czerwca 2014r.  Instytucją odpowiedzialną za jej wdrożenie, promocję i przyjmowanie wniosków na terenie gminy jest Gminny  Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatowie.
    Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty.
    Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa.  Pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.
    Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.
    Poniżej link do szczegółowej strony internetowej, na której publikowane będą informacje dotyczące formalności związanych z Kartą Dużej Rodziny oraz lista benefitów przysługujących potencjalnym uczestnikom programu wraz jej późniejszymi aktualizacjami.

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

    Poniżej także wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny  do pobrania, który należy wypełnić i złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Opatowie ul. T. Kościuszki 27

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie ul. T. Kościuszki 27 w godz. od 7³º do godziny 15³°.

Nr telefonu 34/3196033 wew. 43 lub 47

Załączniki:
Wniosek o wydanie karty dużej rodziny 79.500 KB
artykuł nr 2

Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny!

 Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny!

 

Zapraszamy firmy i instytucje do włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny. 

Do współpracy zapraszamy podmioty niezależnie od sektora, czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Korzyści dla firm i instytucji z włączenia się do programu:

  • współtworzenie pierwszego ogólnopolskiego programu skierowanego do dużych rodzin
  • możliwość posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”
  • zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy/instytucji
  • realizacja polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jak zgłosić swoją firmę do programu?

Co dalej?

  • po weryfikacji formularza zostaną uzgodnione z Twoją firmą/instytucją szczegółowe warunki współpracy
  • Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku firm/instytucji działających lokalnie) podpisze z Twoją firmą umowę ws. przyznawania uprawnień rodzinom wielodzietnym

Więcej informacji na temat włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny na stronie:

https://rodzina.gov.pl/