artykuł nr 1

Nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ

W OPATOWIE

  Opatów, dnia 23.10.2008 r.

Ogłoszenie

o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

  Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Opatów w dniu 23 października 2008 r. (www.bip.opatow.akcessnet.net)

Na podstawie art. 3a ust. 2 ustawy z dnia 22 marca 1990r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001r., Nr 142, poz. 1593 z późn. zm.) Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze – Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

1.   Wymagania niezbędne:

Gł. Księgowym może być osoba, która:

- ma obywatelstwo polskie,

- posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,

- nie była prawomocnie skazana za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych i samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów oraz za przestępstwo karno-skarbowe,

- posiada umiejętność obsługi komputera środowiska Windows, oraz programów komputerowych,

- ukończyła:

a. ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 - letnią praktykę w księgowości, albo

b. średnią, policealną lub pomaturalną szkołę zawodową o kierunku rachunkowości  i posiada co najmniej 5 - letnia praktykę w księgowości

2.   Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

- prowadzenie rachunkowości Zakładu

- wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,

- dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,

- dokonywanie wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,

- prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości z dnia 29.09.1994 (DZ. U. z 2002 r. nr 76, poz. 694 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z przepisami dot. gospodarki finansowej zakładów budżetowych,

- prowadzenie spraw kadrowo-płacowych zatrudnionych pracowników,

- przygotowanie projektów planu finansowego ZGKiM,

- występowanie z wnioskami o dotację do Rady Gminy,

- prowadzenie sprawozdawczości,

- ustalanie miesięcznych zaliczek i rozliczeń rocznych podatków oraz innych rozliczeń z instytucjami publicznoprawnymi

- opracowywanie deklaracji do Urzędów Skarbowych,

- prowadzenie niezbędnej ewidencji do rozliczenia podatków w tym ewidencji VAT.

3.   Wymagane dokumenty:

1. życiorys (CV),

2. list motywacyjny,

3. kopia dokumentów poświadczających wykształcenie,

4. kwestionariusz osobowy (do pobrania w Urzędzie Gminy pokój nr 2),

5. inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach.

4.   Miejsce  składania  dokumentów:

Dokumenty aplikacyjne należy składać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie ul. Kościuszki 27, 42-152 Opatów, pokój nr 5 w zaklejonej kopercie z dopiskiem: “Dotyczy naboru na stanowisko Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie w terminie do dnia  17 listopada 2008 r. do godz. 15°°.

W przypadku składania ofert za pośrednictwem poczty liczy się data stempla pocztowego.

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel. (034) 3196093 wew. 40 lub w pokoju Nr 5.

UWAGI:

- Kandydaci, którzy spełniają wymogi wskazane powyżej jako niezbędne i złożą komplet dokumentów to  potwierdzających oraz wymaganych w niniejszej procedurze zostaną dopuszczeni do kolejnego etapu,

- Aplikacje, które wpłyną  do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie po wyżej wymienionym terminie, jak  również  nie spełniające wymogów formalnych  nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone za pośrednictwem poczty.

- Informacja z listą kandydatów spełniających wymogi formalne zostanie umieszczona do dnia 20 października 2008 r. na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Opatów  i na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Opatów  (www.bip.opatow.akcessnet.net),

- Osoba wyłoniona w ramach naboru i zaakceptowana przez Kierownika ZGKiM będzie zatrudniona na okres próbny, a po potwierdzeniu swoich umiejętności na czas nieokreślony.

- Zastrzega się prawo nie wybrania żadnego kandydata.

 Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej) powinny być opatrzone klauzulą:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Z 2002r. Nr 101, poz. 926)”.

Podpisał: Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie mgr Robert Puchała