Nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze - Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

Opatów, dnia 28.04.2017 r.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze – Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Opatów w dniu 28 kwietnia 2017 r.

(www.bip.opatow.akcessnet.net)

Na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223, poz. 1458 z późn. zm.) Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

I. Określenie stanowiska urzędniczego:

a. stanowisko: Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

b. miejsce pracy: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

c. wymiar czasu pracy: 1 etat

d. rodzaj stosunku pracy: umowa o pracę

e. planowane zatrudnienie: maj 2017 r.

II. Wymagania niezbędne:

Gł. Księgowym może być osoba, która:

- ma obywatelstwo polskie,

- posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,

- nie była prawomocnie skazana za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych i samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów oraz za przestępstwo karno-skarbowe,

- posiada umiejętność obsługi komputera środowiska Windows, oraz programów komputerowych,

- ukończyła:

a. ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 - letnią praktykę w księgowości, albo

b.  średnią, policealną lub pomaturalną szkołę zawodową o kierunku rachunkowości  i posiada co najmniej 6 - letnią praktykę w księgowości

c.  jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,

d. posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

III. Wymagania dodatkowe:

- wiedza ogólna: znajomość przepisów prawa dotyczących funkcjonowania samorządu gminnego,

- wiedza specjalistyczna: znajomość przepisów prawa związanych z zakresem wykonywanych zadań (m.in. ustawa o finansach publicznych, ustawa o rachunkowości),

- umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawa,

-  znajomość i umiejętność wykorzystania programów komputerowych z pakietu MS Office (Word i Excel), a w szczególności w zakresie oprogramowania finansowo – księgowego,

- zdolności analityczne, organizacyjne i komunikacyjne,

- odpowiedzialność i dokładność w realizacji powierzonych zadań.

- wskazane doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych.

IV. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

a.   prowadzenie rachunkowości Zakładu,

b.   wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,

c.   przestrzeganie dyscypliny finansowej oraz zasad prawidłowej i oszczędnej gospodarki,

d. dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,

e.   dokonywanie wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,

f. prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości oraz zgodnie z przepisami dot. gospodarki finansowej zakładów budżetowych,

g.   prowadzenie spraw kadrowo-płacowych zatrudnionych pracowników,

h.   przygotowanie projektów planu finansowego ZGKiM,

i.   występowanie z wnioskami o dotację do Rady Gminy,

j.   prowadzenie sprawozdawczości,

k.   ustalanie miesięcznych zaliczek i rozliczeń rocznych podatków oraz innych rozliczeń z instytucjami publicznoprawnymi,

l.   opracowywanie deklaracji do Urzędów Skarbowych,

m.  prowadzenie niezbędnej ewidencji do rozliczenia podatków w tym ewidencji VAT,

n.   wykonywanie innych zadań wynikających z obowiązków głównego księgowego jednostki budżetowej.

V.   Wymagane dokumenty:

1. życiorys (CV),

2. list motywacyjny,

3. kopia dokumentów poświadczających wykształcenie oraz przebieg kariery zawodowej,

4. kwestionariusz osobowy (załącznik do pobrania w ZGKiM lub ze strony internetowej www.bip.opatow.akcessnet.net.)

5. kserokopia dowodu osobistego,

6. oświadczenie kandydata, że ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,

7. oświadczenie kandydata, że nie był prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,

8. oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,

9. inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach.

VI. Miejsce  składania dokumentów:

Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w  Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie ul. Kuźniczka 31 (parter budynku Banku Spółdzielczego), 42-152 Opatów, w zaklejonej kopercie z dopiskiem: “Dotyczy naboru na stanowisko Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie w terminie do dnia 12 maja 2017 r. do godz. 15°°.

Dokumenty, które wpłyną do ZGKiM w późniejszym terminie nie będą rozpatrywane. Kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne t.j. złożą kompletne dokumenty, o których mowa w pkt. V ogłoszenia, zostaną dopuszczeni do rozmowy kwalifikacyjnej

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel. (034) 3196259, 795117632.

UWAGI:

- Kandydaci, którzy spełniają wymogi wskazane powyżej jako niezbędne i złożą komplet dokumentów potwierdzających oraz wymaganych w niniejszej procedurze zostaną dopuszczeni do rozmowy kwalifikacyjnej.

-   Informacja z listą kandydatów spełniających wymogi formalne zostanie umieszczona w dniu 16 maja 2017 r. do godziny 1500 na tablicy ogłoszeń ZGKiM i na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Opatów  (www.bip.opatow.akcessnet.net).

Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się dnia 18 maja 2017 r. /czwartek/

o godz. 10.00.

- Osoba wyłoniona w ramach naboru i zaakceptowana przez Kierownika ZGKiM będzie zatrudniona na okres próbny, a po potwierdzeniu swoich umiejętności na czas nieokreślony.

-   Zastrzega się prawo nie wybrania żadnego kandydata.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej) powinny być opatrzone klauzulą:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Z 2002r. Nr 101, poz. 926) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223, poz. 1458 z późn. zm.).”

Robert Puchała

Kierownik ZGKiM w Opatowie