Ogłoszenie o konkursie na stanowisko urzędnicze - Głównego księgowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie.

Opatów, 02.10.2018 r.

Konkurs na wolne stanowisko urzędnicze

Główny księgowy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie
ul. T. Kościuszki 27, 42-152 Opatów
ogłasza konkurs
na wolne stanowisko urzędnicze
Główny księgowy

Rodzaj umowy: umowa o pracę na czas określony - 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.
Wymiar czasu pracy: pełen etat tj. 40 godzin tygodniowo.
Planowane zatrudnienie:  Październik 2018 r.

I. Wymagania niezbędne wynikające z art. 54 ust. 2 ustawy o finansach publicznych:

1. Posiada obywatelstwo polskie lub obywatelstwo krajów Unii Europejskiej lub innych państw, których obywatelom przysługuje na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

2. Ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych.

3. Nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe.

4. Posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków Głównego Księgowego.

Spełnia jeden z poniższych warunków:

- ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości.

- ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości.

jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów.

- posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

II. Wymagania dodatkowe:

1. Znajomość przepisów prawa dotyczących funkcjonowania samorządu gminnego.

2. Doświadczenie zawodowe w księgowości budżetowej.

3. Predyspozycje do organizowania pracy w ZGKiM Opatów.

4. Umiejętność obsługi komputera i programów niezbędnych do prowadzenia księgowości jednostki oraz sprawne posługiwanie się edytorem tekstu MS Word, arkuszem kalkulacyjnym MS Excel.

5. Umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji oraz współpracy w zespole.

6. Znajomość zagadnień rachunkowości budżetowej.

7. Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i ustawy o finansach publicznych.

8. Sumienność, skrupulatność, nieposzlakowana opinia.

III. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1. Prowadzenie rachunkowości Zakładu.

2. Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.

3. Przestrzeganie dyscypliny finansowej oraz zasad prawidłowej i oszczędnej gospodarki.

4. Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym.

5. Dokonywanie wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.

6. Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości oraz zgodnie z przepisami dot. gospodarki finansowej zakładów budżetowych.

7. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych zatrudnionych pracowników.

8. Przygotowanie projektów planu finansowego ZGKiM.

9. Występowanie z wnioskami o dotację do Rady Gminy.

10. Prowadzenie sprawozdawczości.

11. Ustalanie miesięcznych zaliczek i rozliczeń rocznych podatków oraz innych rozliczeń z instytucjami publicznoprawnymi.

12. Opracowywanie deklaracji do Urzędów Skarbowych.

13. Prowadzenie niezbędnej ewidencji do rozliczenia podatków w tym ewidencji VAT.

14. Wykonywanie innych zadań wynikających z obowiązków głównego księgowego jednostki budżetowej.

IV. Warunki pracy na stanowisku:

1. Praca wykonywana przy komputerze w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie, ul. Kuźniczka 31, 42-152 Opatów (budynek Banku Spółdzielczego).

2. Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony na 6 miesięcy z obowiązkiem odbycia służby przygotowawczej; po tym okresie możliwe jest zawarcie umowy o pracę na czas nieokreślony.

3. Wynagrodzenie w przedziale od  3 500,00  do 4 300,00  zł brutto plus dodatek funkcyjny oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od stażu pracy. Wynagrodzenie będzie ustalane na czas umowy trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.

4. Rozpoczęcie zatrudnienia: Październik 2018 r.

V. Wymagane dokumenty:

1. CV, list motywacyjny.

2. Świadectwa i dyplomy potwierdzające wykształcenie oraz dodatkowe kwalifikacje (kserokopie).

3. Dokumenty potwierdzające staż pracy (kserokopie).

4. Oświadczenie kandydata o stanie zdrowia pozwalającym na pracę na stanowisku: główny księgowy.

5. Oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz.114 z późn. zm),

6. Oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe.

7. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.

8. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie  o ochronie danych)  – RODO /Dz.Urz. UE L 119, s.1/.

VI. Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy składać (osobiście lub listownie) w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ul. Kuźniczka 31, 42-152 Opatów od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 do dnia 16.10.2018 r.

Koperta z dokumentami powinna posiadać adnotację: „Nabór – główny księgowy”. Decyduje data wpływu. Oferty, które wpłyną po wyżej określonym terminie lub nie będą zawierały wszystkich wymaganych dokumentów nie będą rozpatrywane. Z kandydatami zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne w indywidualnie uzgodnionym terminie. Kandydaci spełniający wymagania niezbędne (formalne), którzy złożyli wszystkie wymagane dokumenty, o terminie rozmów kwalifikacyjnych zostaną poinformowani telefonicznie lub mailowo.

Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej BIP Gminy Opatów.

Robert Puchała

Kierownik ZGKiM w Opatowie